Nie zapominaj o mobilnym SEO!Pozycjonowanie SEO w wersji mobilnej jest bardzo ważna! Jeśli nie bierzesz jej pod uwagę, tracisz ogromną część rynku wyszukiwania. Obecnie około 80% użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do sieci. Dzięki temu jeszcze lepiej się wy pozycjonujesz! Biorąc pod uwagę te liczby, nie można sobie pozwolić na nieuwzględnienie mobilnego SEO. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest używanie tych samych słów kluczowych zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Różne słowa kluczowe często prowadzą do różnych wyników na urządzeniach mobilnych, dlatego warto wybrać takie, które sprawdzą się na obu platformach.

Na czym opiera się dobre SEO

Istnieje kilka narzędzi, których możesz użyć, aby zoptymalizować swoją stronę i poprawić jej SEO. Najważniejszym z nich są metadane Twojej strony. Są to informacje, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania i służą do opisania witryny dla Google. Metadane witryny powinny zawierać takie elementy, jak:

  • tytuł strony
  • opis strony
  • autor witryny
  • adres URL.

Powinieneś także upewnić się, że używasz słów kluczowych poprawnie i strategicznie w całej witrynie. Istnieje wiele narzędzi ułatwiających znajdowanie i zastępowanie słów kluczowych. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu podczas aktualizowania witryny o nowe treści lub wprowadzania zmian w starym poście. Narzędzia takie jak Google Adwords Keyword Tool i Wordstream pozwalają na wprowadzenie dowolnego słowa kluczowego i zwróci podobne, powiązane słowa kluczowe do wykorzystania w Twojej witrynie. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, upewnij się, że od czasu do czasu sprawdzasz swoją witrynę, aby zobaczyć, jak sobie radzi. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci śledzić postępy i w razie potrzeby wprowadzać poprawki.

Bez optymalizacji ani rusz!

Istnieją dwie główne rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje SEO: optymalizacja treści i optymalizacja witryny. Podczas optymalizacji witryny upewnij się, że używasz tych samych słów kluczowych w całej treści, stosujesz odpowiednie i bogate w słowa kluczowe metadane oraz optymalizujesz witrynę pod kątem urządzeń mobilnych. Pamiętając o tych wskazówkach, będziesz na dobrej drodze do zoptymalizowania witryny pod kątem SEO. A biorąc pod uwagę ogromny zasięg wyszukiwarek, usprawnienia te mogą zaowocować zwiększonym ruchem na stronie i leadami od szerszej puli potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, aby prowadzić biznes, nie wystarczy tylko mieć dobry produkt. Widoczność w sieci jest równie ważna. Dzisiaj jeśli chcemy znaleźć potrzebną nam usługę wpisujemy zapytanie w wyszukiwarkę, a nie pytamy sąsiadów, dlatego warto zainteresować się tym, jak wygląda nasza strona!